Freimis

Viens no populārākajiem un labākajiem latviešu dziesmu autoriem, mūziķis un dzejnieks Mārtiņš Freimanis dzimis 1977.gada 7.februārī Liepājā. Bērnību pavada Aizputē, kur pabeidz vidusskolu. Vēlāk strādā par angļu valodas pasniedzēju Liepājas 1. vidusskolā.

Kopš 1996. gada Mārtiņš ir grupas “Tumsa” solists, līderis un galvenais dziesmu autors. Kopā ar grupu ir izdoti 6 albumi un viena “Tumsas” labāko dziesmu izlase. Kad “Tumsa” Latvijas mūzikas tirgū jau ir nostabilizējusies, Freimanis sāk komponēt dziesmas un rakstīt tekstus arī citiem izpildītājiem. Starp tiem ir “Putnu balle”, Lauris Reiniks, Yana Kay, Gunārs Kalniņš, “F.L.Y.”, Kaža un daudzi, daudzi citi. Kā aktieris Freimanis uzmanību izpelnās titullomā Liepājas teātra izrādē “Kaupēn, mans mīļais”, kuras pirmizrāde notiek 1998. gadā.

Mārtiņš ir sarakstījis dziesmas diviem grupas “Putnu balle” albumiem un četriem Laura Reinika albumiem .Pēdējos gados sadarbojies ar daudziem jauniem izpildītājiem – starp tiem minami Kristīna Zaharova, „Kids 4 Rock”, „PeR”, „Blitze”, “Livido” un daudzi citi.

2003.gadā Mārtiņš kopā ar Lauri Reiniku un Yana Kay izveido projektu “F.L.Y.”, kas ar dziesmu “Hello From Mars” uzvar Latvijas Eirovīzijas nacionālajā atlasē un pārstāv Latviju starptautiskā konkursa finālā, kas risinās Rīgā.

2004.gadā Mārtiņš rada dziesmu “The War Is Not Over” , ko uztic dziedāt “Putnu balles” dalībniekiem Valteram un Kažam, kuri uzvar Latvijas atlasē un Eirovīzijas starptautiskajā konkursā iegūst augsto 5. vietu, gan autoram, gan izpildītājiem paverot plašāku auditoriju Baltijā un arī dažviet citur Eiropā. 2008. gadā šo dziesmu savā albumā iekļauj Eiropā un Āzijā pazīstamā dāņu grupa “Michael Learns To Rock”. Kopš Latvija piedalās Eirovīzijas dziesmu konkursā, nacionālajā finālā ik gadu ir vismaz viena Mārtiņa sacerēta dziesma. Arī 2011.gadā – jau pēc viņa aiziešanas nacionālā finālā atlasē piedalās grupa “Blitze” ar dziesmu “Hop”

2004.gadā klajā nāk Mārtiņa Freimaņa dzejas krājums “Zālīte truša dvēselei”, kurā līdzās dzejoļiem lasāmi arī grupas ,,Tumsa” dziesmu teksti.

2005.gadā Freimanis piedalās Arvīda Krieva kinofilmā ,,Man patīk, ka meitene skumst” un vēlāk arī filmā ,,Dancis pa trim”, kas pirmizrādi piedzīvo jau pēc Mārtiņa nāves 2011.gada pavasarī.

2005.gadā rada mūziku mūziklam „Autoplanēta”.

2007.gada 15.novembrī Mārtiņš debitē LTV seriālā “Neprāta cena”, kam seko piedalīšanās TV3 seriālā “UgunsGrēks”. Speciāli šiem seriāliem tiek radītas arī to tituldziesmas “Satīties sapīties” un “Un varbūt mēs”

Šodien Mārtiņa vairs nav, bet dziesmas turpina skanēt un dzīvot savu dzīvi. Viņa atveidotie varoņi kino, teātrī un tv seriālā turpina mīlēt un ciest kinolentēs un TV ekrānos. Viņa dzejoļus skolās mācās bērni un kā dziesmu tekstus izmanto jaunie mūziķi.

Viņš būdams neredzams un neaizsniedzams, brīžiem nesaprotams, tomēr ir tik tuvs un vienmēr ar Mums. TUMSA